- Project Runeberg -  Sveriges statskalender / 1984 /
819

Table of Contents / Innehåll | << Previous | Next >>
  Project Runeberg | Like | Catalog | Recent Changes | Donate | Comments? |   

Full resolution (TIFF) - On this page / på denna sida - Personregister - Dahlgren ...

scanned image

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Below is the raw OCR text from the above scanned image. Do you see an error? Proofread the page now!
Här nedan syns maskintolkade texten från faksimilbilden ovan. Ser du något fel? Korrekturläs sidan nu!

This page has never been proofread. / Denna sida har aldrig korrekturlästs.

Å—ö Personregister



(Dahlgren)

- Ann Sekr. 23

- Bengt Miloläk. 820

- Börje Landstingsordf. 1975b

- Ethel Univ.lektor 1024b

- Gert Anstaltsdir. 690

- Gertrud Univ.lektor 1011b

- Gunnar Distr.åkl. 63 lb

- Göran Dep.råd 17* 111c 257f
914

- Göran Kammarrättsfiskal 343a

- Hans Dep.råd 13

- Karin Hemkonsulent 1603a

- Karin Kyrkoh. 1913h

- Kerstin Byrådir. 274

- Kurt Fastigh.råd 347c

- Lars Dir. 1597

- Lars Länsåkl. 626

- Lars Stabsveterinär 820a

- Lars Erik Bitr. dir. 2310

- Leif Distr.veterinär 1300d

- Nils-Axel Lantbr. 1924b

- Olov Avd.dir. 46i

- Orvar Frisörmäst. 1963f

- Per Dep.sekr. 22

- Rolf Rådman 22 344a*

- Staffan Byrådir. 946

- Staffan Doc. 1000c

- Stellan Univ.lektor 1000b

- Sune överläk. 882

- Sven Förste länsassessor 1600e

- Sven Prof. Hin 1024*

- Sven Överläk. 876

- Tomas Byrådir. 216c

- Ulf Adv. 2210g
Dahlin Arne Förest. 699a

- Bengt Distr.överläk. Hin 895c*

- Carl-Gustaf Skogsvårdschef
13 lOs

- Esaias Kyrkoh. 1909g

- Gunnel Personalchef 928d

- Göran 2280

- Göran Byrådir. 274

- Hans Adv. 2210a

- Hans Avd.dir. 139

- Henning Adv. 2210i

- Ivar Chefsåkl. 645b

- Lars Dir. 2527

- Lars Olof Adv. 2210i
-Olof Avd.dir. 127j

- Olof Poliskomm. 661

- Per-Arne Kyrkoh. 1913a

- Per-Olof Kammarrättsfiskal
343a

-Per Olov Red. 2201

- Stig Poliskomm. 679

- Sture Avd.dir. 128e

- Sture Distr.åkl. 630c
Dahlkvist Erik Kretshemvärnschef

110

- Gert Kanslichef 1969f

- Harry Kansliråd 15d
Dahllöf Bertil Tekn. dir. 1580

1591*

- Lars Hovr.fiskal 14 337b*

- Urban Prof. 1000
Dahlman Bengt Byrådir. 13le

- Gösta Skyddsinsp. 1965d

- Hans Red.chef 2282

- Knut-Erik Vice ordf. 1962a

- Ola Forskn.chef 80c* 2191

- Per Reg.råd 40

- Roland Adv. 2210g
Dahlquist Bo Distr.lantmät. 1540

- Christer Förste forskn.ing. 141c

- Germund Prof. 982

- Hans-Peter Civ.ing. 343c

- Kurt Fiskerikonsulent 1320
-Ulf Avd.dir. 140c

Dahlqvist Anders Revirförv. 1563e

- Anders Öv.löjtn. 745 819*

- Anna-Lena Distr.åkl. 628
-Arne Prof. 217d 227 1011*

- Bernt Förste fögd.sekr. 957

- Börje Dir. 2284* 2471 2480

- Claes-Göran Major 90a

- Ingvar Red. 2439

- Tommy Byrådir. 183b
Dahlrot Mats Driftchef 927b
Dahlsjö Anders Avd.dir. 263b

- Lars Avd.dir. 48a

Dahlsson Sven-Ove Kommunalråd
1960o

Dahl stedt Ewert Trafikdir. 140b

- Karl-Hampus Prof. emer.
1024g* 1152

- Lars Hovr.assessor 338a

- Sixten Veterinär 1300y

- Tom Öv.löjtn. 829
Dahlstein John-Olof Förste

amb.sekr. 732a
Dahlsten Ulf Statssekr. 13
Dahlstrand Gunnar Distr.lantmät.
1534

- Lars Lektor lOOOd

- Rune Taxer.dir. 1607b

- Sverker Distr.veterinär 1300u
Dahlström Annica Prof. 1016

- Bengt Kanslichef 30a

- Edmund Prof. Hin 256c 1016*

- Erik Byggn.råd 151 m * 203

- Eva Förste byråsekr. 40a

- Gunnar Inform.chef 1016e

- Gunnar Prof. emer. lOOOi* 2065
2170

- Gunnar-Axel Ambassadör 733g

- Gösta Ekon. 66h* 66i 67h

- Kerstin Sekr. 23

- Lars Försäkr.domare 119

- Lars Kyrkoh. 1903p

- Lars Kyrkoh. 1907f

- Lars Övering. 81

- Lennart Dir. 122f* 300h 301

- Lennart överläk. 897a

- Per Marindir. 78b 838*

- Per Taxer.dir. 1606b

- Per Gustaf Adv. 1628d 2210c*

- Sven Öv.löjtn. 822
-Åke Krigsråd 81

Dahm Anders Univ.lektor 1011b
Dahmén Erik Prof. 743 1050* 1069
2002

- Gunnar Hovpred. 1917
Dahmström Per Univ.lektor 1015
Dahnell Karin Kammarråd 300a

Rune Rådman 344
Dahnér Bengt Kammarrättsråd
343a

Dahre Carl Konsul 73lf
Dalborg Gunnar Distr.veterinär
1300k

- Mats Kyrkoh. 1906r
Dalbro Jan Kronokomm. 958m
Dale Jan Dir. 2217

Dalén Clas Adv. 2210h

- Ingabritt Överläk. 892

- Ingrid Dep.råd 27
-Per Överläk. 891a
Dalenius Töre Prof. emer. 980h
Daléus Lennart Inform.sekr. 1330
Dalgren Birgitta Arkivarie 201
-Gunnar Dir. 2075

-Sune Adv. 2210c
Dalgård Ingemar Byråchef 1622a
Dalhamn Töre Prof. 1000
Dalhem Torsten Lagman 348
Dalin Bärtil Dir. 1588

- Carl Polismäst. 670
Dalkvist Lars Byråchef 122a
Dallner Gustav Prof. 984
Dalmo Stig Avd.dir. 304e
Dalmyr Leif Byrådir. 1500n
Dalnäs Torbjörn Informatör 136
Dalsjö Stig Överste 90 840*
Dalström Olof Distr.veterinär

1300v

- Jerker Avd.dir. 281a
Damber Nils Postmäst. 925f
Damberg Bo Bankdir. 2529
Damell David Avd.dir. 195b* 2032
Damerau Hans Präst 1920
Damgren Fredrik Dep.råd 24* 222
Damne Bernt Avd.dir. 1605b
Damré Bernt Fögd.chef 957m
Danarö Lars Ordf. 1950a
Danbjer-Johansson Inger Kyrkoh.

1905e

Danckwardt Georg Lagman 45e
345*

Danckwardt- Lillieström Claës
Öv.löjtn. 827

- Henrik Revirförv. 1563b
Dandanell Carl-Olov

Kontorsförest. 1382u
Danebjer Per Öv.löjtn. 826
Daneholt Bertil Prof. 984
Danelius Göran Öv.löjtn. 832

- Hans Rättschef 15* 15c 61 337a

Danell Egon Distr.lantmät. 1553

- Erie Länshälsov.konsulent
1602a

- Georg Partisekr. 2500

- Karl Johan Prof. 1024

- Lars Dir. 219g

- Ragnhild Rektor 1120c
Danemar Owe Dep.sekr. 22

- Pia Hovr.fiskal 337b
Danfors Lars-Erik Univ.lektor

982b

Dangården Birgitta Dep.sekr. 28*
273a

- Sven Länsåkl. 627
Daniels Erik Övering. 1579
Danielsen Peder Avd.dir. 1 lOOp
Danielson Bengt-Olof Länsåkl.

625

- Carl-Erik Doc. 217d

- Christer Slottsarkivarie 5e
193a*

- Daninge Avd.dir. 263d
-Ebbe Adv. 2210g

- Erik Avd.dir. 271

- Eva Arkivarie 1153

- Gudmund Sjömanspräst 1920

- Gunnar Adv. 2210a

- Gunnar Gen.dir. 251 * 252 278b

- Ingegerd Tjänsteman 1295

- Lisse-Lotte Byråass. 263a

- Mona Dep.råd 26

- Olof Kammarrättsfiskal 343a

- Roland Byrådir. 1382c

- Sofia Intendent 1163

- Uno Vägdir. 93Id
Danielsson Albert Prof. 982

- Alf Distr.veterinär 1300s

- Alfred Avd.dir. 214a 220a*

- Algot Poliskomm. 678

- Arne Förste intendent 84a

- Axel Flygledare 945f
-Bengt Prof. 1000

- Bertil Bankdir. 122f 127 28 J 913
1567 2532*

- Bertil Riksdagsled. 7g* 272
1606

- Birger Bitr. distr.chef 1390d

- Bo Rektor 1965o

- Carl Erik Adjung. prof. 1011a

- Catharina Bibi. 273b

- Erik Kanslichef 57 2251*

- Evert Öv.löjtn. 827

- Georg Rev.dir. 304e

- Hans Kammarrättsfiskal 343c

- Henning Dir. 970c

- Henning Förste avd.ing. 1559j

- Henry Prof. 1000* 1059

- Ingalill Regionchef 306g

- Ingvar Avd.dir. 343

- Jan Admin. dir. 140f

- Jan Distr.veterinär 1300v

- Jan Kammaråkl. 625
-Jan Rektor 1120j

- Jens Avd.dir. 56

- Karl-Erik Adv. 2210g

- Katarina Avd.dir. 183b

- Kjell Avd.dir. 130c
-Lars Adv. 2210e

- Lars Ass.åkl. 636

- Lars Forskn.chef 1577

- Lars Kammarrättsfiskal 343c

- Lars Planer.dir. 1607a

- Lars Rektor 1120

- Lars Övering. 91 c

- Lennart Dep.sekr. 26
-Lola Ordf. llOOf

- Margareta Avd.dir. 304b

- Margareta Kanslichef 2059

- Marie-Louise Prof. 1286

- Monica Bibi. 1284b

- Nils-Åke Univ.lektor 1011b
~ Olof Dep.sekr. 15e

- Olof Distr.åkl. 630b
-Per Adv. 2210h

- Per Erik Byrådir. 203

- Per-Erik Prof. 1006

- Siewert Öv.löjtn. 819

- Sten Regionintendent 1084a

- Stig Bankinsp. 152

- Stig Forskn.led. 141c

- Stig Förste fögd.sekr. 957r

- Stig fd Landstingsdir. 34b

- Sven Kyrkoh. 1907x

- Tommy Byrådir. 131 Oz

— Tranje Lantbr. 19601
-Ture Kyrkoh. 1902n

— Uno Fögd.chef 957q
-Åke Kyrkoh. 1906m
-Åke Lektor 1020
Danielsson-Tham Marie-Louise

Prof. 1286
Danielzon Kent Red.sekr. 2420
Danling Bengt Landstingsråd 1602
1975b*

Dannefalk Hans Major 85a
Dannert Eva Dep.sekr. 26

— Friedrich Överläk. 905a
Danning Lennart Öv.löjtn. 837
Dannäs Stellan Polismäst. 661b
Danowsky Peter Adv. 2210h
Danvind Eva-Maria Forskn.sekr.

1057

Danås Bertil Kommunalråd 1608
1958*

Darby Bert Öv.löjtn. 840
v. Dardel Guy Prof. 1011

— Jean-Jacques Ambassadör
73Id* 734e

Darin Kjell Distr.ing. 1559a
Darlin Bo-Injgemar Byråchef 194
Darlöf Ivan Övering. 273d
Darsenius Gunnar Byrådir. 2194
Darvell Evald Byrådir. 1500s
Dau Hans Hemm.äg. 2500
Daun Lena Byrådir. 66f

— Torsten Förest. 696a
-Åke Prof. 980a 1163*
David Kristina Konsul 734f
Davidson Anne-Mari Bvrådir.

1382c

— Bertil Domkyrkosyssloman
1903a

— Birger Ekon.chef 334

— Carl Konsul 738c

— Charles Univ.lektor 1018b

— Hans Polismäst. 667b

— Hans Red. 1890

— Rolf Överlantmät. 1533 1603a*
Davidsson Anders Hovr.fiskal

337b

— Ann-Katrin Registrator 141 d

— Berna Förste byråsekr. 45b

— Birgitta Sekr. 67k
-Carin Prof. 1000b

— Carl Erik Öv.löjtn. 70b 830*

— David Byråchef 88c* 27Id 27lf

— Enar Byråchef 1605a

— Gunnar Avd.dir. 163b

— Gösta Kommunalråd 1963m

— Hans-Lennart Registrator 304a

— Håkan Kommunalråd 343a
1614 1964f*

— Lennart Kammaråkl. 638

— Melker Ombudsman 1968a

— Mårten Förste fögd.sekr. 957n

— Sigberth Avd.dir. 78b

— Sven Kanslichef 1955g

— Torsten Kapten 76

— Åke Bankdir. 34e
Davison Paul Lektor 1018c
Davoust Rolf Ombudsman 865a
Dawson Syers Vicekonsul 73 li
Deåk Edith Byrådir. 304

de Bésche Örjan Öv.löjtn. 825
Debourg Helena Dep.sekr. 23
Debourg-Lindholm Lisbeth

Intendent 315
de Carvalho e Sousa Fernando

Konsul 735c
Deckeman Lars Adv. 2210g
de Costecaude de Saint-Victor

Bernard Konsul 733a
Dedering Sven Prof. emer. 1011g
de Fine Licht Uno Polismäst. 664
De Geer Carl Ambassadör 15h

— Göran Öv.löjtn. 832
-Hans Doc. 2173

— Lars Bruksdisp. 88

— Lars-Erik Förste forskare 80c
-Sten Adv. 2210g
Degerlund Ture Revirförvaltare

1563f

Degerman Bo Chefred. 2441

— Dan Avd.dir. 78c

— Hans Kontorsförest. 1382u
-Hans Kyrkoh. 1911g

— Kurt Övering. 128i

— Åke Kommerseråd 67e

819

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Project Runeberg, Sat Dec 21 13:19:38 2019 (aronsson) (download) << Previous Next >>
http://runeberg.org/statskal/1984/0821.html

Valid HTML 4.0! All our files are DRM-free