- Project Runeberg -  Sveriges statskalender / 1984 /
825

Table of Contents / Innehåll | << Previous | Next >>
  Project Runeberg | Like | Catalog | Recent Changes | Donate | Comments? |   

Full resolution (TIFF) - On this page / på denna sida - Personregister - Eriksson ...

scanned image

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Below is the raw OCR text from the above scanned image. Do you see an error? Proofread the page now!
Här nedan syns maskintolkade texten från faksimilbilden ovan. Ser du något fel? Korrekturläs sidan nu!

This page has never been proofread. / Denna sida har aldrig korrekturlästs.

Å—ö Personregister



(Eriksson)

— Göran Avd.dir. 140a

— Göran Distr.lantmät. 1549

— Göran Hovr.fiskal 337b

— Göran Kyrkoh. 1903k

— Göran Univ.lektor 1011b

— Göran Övering. 91a

— Gösta Byrådir. 1232

— Gösta Förste fögd.sekr. ., 957y

— Gösta Major 786
-Gösta Prof. 1018
-Gösta Prof. 1287

— Gösta Skogsvårdschef 131 Ot

— Gösta Erik Värdshusvärd 1968g

— Hans Avd.dir. 56

— Hans Avd.dir. 133c

— Hans Förste väging. 931g

— Hans Ombudsman 1966c

— Hans Plantchef 1310x

— Hans-Eric Avd.dir. 315

— Hans-Göran Lantbr.konsulent
1250s

— Hans-Yngve Bitr. överlantmät.
1620a* 1910

— Harald Avd.förest. 1285a

— Harald Driftchef 927

— Harriet Registrator 306e

— Harry Lantbr.konsulent 1250y

— Helge Krim.komm. 656d

— Henry Kommunalråd 1603
1953f*

— Herbert Förest. 698a

— Håkan Byråchef 1616e

— Håkan Byrådir. 342

— Håkan Univ.lektor 984b* 1059

— Ingegerd Byråass. 196c

— Ingemar Länsjägmäst. 131 Oz*
1911

— Ingemar Plantchef 13 lOp

— Ingemar Öv.löjtn. 841

— Ingmar Avd.dir. 274

— Ingvar Förste lantbr.konsulent
1250a

— Ingvar Lantbr.dir. 343a 1250k*

— Ingvar Riksdagsled. 7h* 1959j

— Jan Dir. 279

— Jan Förste forskare 80c

— Jan Förste fögd.sekr. 957d

— Jan Christer Univ.lektor 982b

— Jan-Erik Dir. 2530

— Jan Inge Distr.åkl. 649

— Jan-Olov Förste väging. 93Id

— Jens Riksdagsled. 7n* 219

— Jerry Kammarrättsfiskal 343a

— John Arb.chef 273d

— John Bankdir. 970 2521 * 2542
-John Prof. 1016c

— John-Erik Kommunalråd 1606
1956e*

— Jonas Kontr.prost 1903g

— Karin Länsantikvarie 1622a

— Karl Axel Avd.dir. 127f

— Karl-Axel Kanslichef 1951b

— Karl-Axel Öv.löjtn. 821

— Karl Bertil Gen.konsul 735f

— Karl Börje Univ.lektor 1011b

— Karl-Edvard Avd.dir. 78b

— Karl-Erik Prof. 1016

— Karl Erik Tredje vice talman 7a
7r* 2502

— Karl-Göran Öv.löjtn. 831

— Karl Henrik Lektor 1006d

— Kenneth Avd.dir. 251a
-Kent Adv. 2210h

— Kerstin Förste forskare 80b

— Kjell Byrådir. 304e

— Kjell Dir. 38h 330*

— Kjell Univ.lektor 982b
-Kurt 927e

— Laila FK 2310

— Lars Ansv. utg. 2361

— Lars Avd.dir. 80a

— Lars Avd.dir. 82

— Lars Byrådir. 162le

— Lars Distr.överläk. 881a

— Lars Enhetschef 1394 2170 2280
2303*

— Lars Kommunass. 1972d

— Lars Öv.löjtn. 840

— Lars-David Byråchef 36

— Lars-Erik Förste
lantbr.konsulent 1250v

— Lars Göran Rådman 344b

- Lars-Magnus Bitr. överlantmät.
1623a

- Lars-Olof Planchef 131 Ov

- Lars-Ove Doc. 1024c
-Leif Adv. 616d* 2210c

- Leif Byrådir. 219c

- Leif Rådman 349

- Lennart Dir. 1573

- Lennart Materielchef 927b

- Lennart Univ.lektor 1016b

- Lennart Öv.löjtn. 827

- Lennarth Försäkr.rättsassessor
864a

- Lisa Byrådir. 280p

- Magnus Hovr.assessor 337a
-Mats Adv. 618* 2210b

- May Distr.överläk. 898b

- Märta Byråsekr. 153

- Nils Byråchef 1600e

- Nils Förste väging. 93 li

- Nils Försöksled. 1281

- Nils-Erik Avd.dir. 996

- Nils-Erik Förste drifting. 952c

- Nils-Erik Rektor 1120x

- Nore Distr.lantmät. 1543
-Olle Kyrkoh. 1910d

- Olle Skyddskonsulent 695b
-Olof Prof. 201* 271a

- Olov Öv.löjtn. 779c 830*

- Ove Disp. 1623

- Ove Försäkr.rättsassessor 864a

- Ove Riksdagsled. 7r

- Per Hovr.assessor 339a

- Per Sjösäkerhetsdir. 63 133c*

- Per-Erik Skolinsp. 1100

- Per-Gunnar Avd.dir. 78c

- Per-Ola Riksdagsled. 7z

- Per-Åke Avd.dir. 181b

- Peter Öv.löjtn. 841

- Pi Konstnär 1076

- Roger Kammaråkl. 625

- Roland Distr.åkl. 641c

- Roland Förest. 1119

- Rolf Avd.dir. 65f

- Rolf Bankdir. 34e

- Ruben Kyrkoh. 1906i

- Rune Avd.chef 2200

- Rune Överste 778 830*

- Sissel Adv. 2210g

- Siwert Laborator 77d

- Solveig Byrådir. 280h
-Stig Dir. 2367

- Stig Fögd.chef 957s

- Stig Förste fögd.sekr. 957p

- Sture Prof. emer. 1285d

- Sture Univ.lektor 1000b

- Sune Avd.dir. 220a
-Sune Dir. 2150

- Sven Byrådir. 1618a

- Sven Driftchef 927b

- Sven Förste fögd.sekr. 957j

- Sven-Erik Ekon.chef 928d

- Sven-Erik Skogsinspekt. 1968b

- Svenerik Skogv. 1963b

- Sven-Ingvar Ombudsman
1963p

- Synnöve Byrådir. 45d

- Sören Avd.dir. 249e

- Tage Byrådir. 1620a

- Tage Prof. 1000

- Tommy Förste fögd.sekr. 957s
-Tor Avd.dir. 132

- Törd Akad.agron. 2003

- Ture Univ.lektor 1016b
-UlfAdv. 221 Oi

- Ulf Byrådir. 75d
-UlfByrådir. 99
-Ulf Byrådir. 1310p

- Ulf Fögd.chef 957u

- Ulf Öv.löjtn. 829

- Ulla Dep.sekr. 15d

- Ulla Förste byråsekr. 203

- Ulla Förste fögd.sekr. 957p

- Ulla Hovr.fiskal 340b

- Ulla Övertelegr.exp. 128

- Ulla-Britt Byrådir. 344a

- Ulrik Ordb.red. 2000a

- Uno Adv. 2210a

- Uno Öv.löjtn. 826

- Uno Öv.löjtn. 840

- Wilhelm Förste byråsekr. 958j

- Willy Kommunalråd 1619
1969d*

-Ylwa Kyrkoh. 191 lj

— Yvonne Förste byråsekr. 257e

— Yvonne Registrator 29c
-Åke Adv, 2210h
-Åke Byråchef 1620e

— Åke Förste konsulent 1285c

— Åke Hovr.fiskal 341b

— Örjan Öv.löjtn. 841

— Östen Maskinsnickare 1972e
Eriksson-Magnusson Gunnel

Överläk. 876
Eriksson-Öst Ove Byråchef 151 n
Erixon Erie Poliskomm. 681a

— Hans Byrådir. 1622b

— Ragnar Byrådir. 149
-Stig Kyrkoh. 1902j

van Erk Birgit Länsbibi. 1156
Erkas Richard Kapten 819
Erkers Olof Sjömanspräst 1920
Erkhammar Bertil

Pressombudsman 78
Erking Thorsten Kyrkoh. 1902j
Erksson Anna Lena Ass.åkl. 625
Erkstam Gösta Överläk. 878a
Erlander Bo Kansliråd 28* 289a

— Lillemor Kyrkoadj. 1953c
-Mats Adv. 2210i

— Sven Prof. 285 1006*
Erlandson Olof Civ.ekon. 2520
Erlandsson Bengt Polismäst. 134

671*

— Berith Registrator 931a

— Birger Rektor 1954e

— Dan Öv.löjtn. 826

— Eskil Kommunalråd 1955b

— Folke Förste byråsekr. 206
-Gunnar Prof. 980

— Göran Byggn.råd 151 f

— Göran Komm.kapten 836

— Helén Kyrkoh. 1910i

— Ingvar Fastigh.råd 343a 345b*

— Kennart Skoldir. 1964n

— Kerstin Förste byråinsp. 76

— Kurt Personalföretr. 151

— Per-Erik Adv. 2210g

— Siwe Öv.löjtn. 830

— Sture Överste 70a 736f 840*

— Sune Poliskomm. 657

— Ulla Rev.sekr. 39a* 44
Erlansson Sverker Lantbr. 157
Erling Harald Polismäst. 667a

— Marlies Lektor 1108a

— Martin Kammarrättsråd 343b

— Torgny Kyrkoh. 1908b
Erlinge Sam Doc. 1011c
Erman Peter Prof. 982* 1060

— Ragna Registrator 82
Ermebrant Kerstin Distr.överläk.

899b

Ermedahl Göran Överläk. 898a
Ernberg Harald Förste amb.sekr.
734e

-Jarl Adv. 2210i
Erne Bengt Avd.dir. 34a
-Kurt Prof. 1288
Ernestam Lars Riksdagsled. 7s
Ernfors Bengt Förste väging. 931 d

— Styrbjörn Avd.dir. 140c
Erngren Birgit Dir. 276 277 1590

1598*

Ernkell Nils Adv. 2210g
Ernmark Göran Driftdir. 127e
Ernst Yngve Förest. 1016d
Ernster Lars Prof. 251 980* 2018b
Ernström Håkan Rådman 347a
Ernulf Gudmund fd Lagman
1382n

Erseus Christer Förste intendent
198

Ersholt Ulla Vice ordf. 1972d
Ersson Stefan Kammarrättsassessor

22 343*
Ertsborn Jan Adv. 2210a
Ervanius Sune Avd.dir. 273b
Erviken Ingemar Avd.dir. 43
Erwall Kai Adv. 2210c
Erzini Abdelkader Gen.konsul
734f

— Patricia Vicekonsul 734f
Esaieson Erik Statistikchef 306b
Esberger Sven-Erik Avd.dir. 181c
Esbjörner Per-Olof

Lantbr.konsulent 1250r
Esbjörnson Esbjörn Byråchef 46c
Esbo Harald Prof. emer. 1274

v. der Esch Hans Ulrik Adv. 2210g
Esevik Rubert Ekon.chef 2283
Eskilsson Esbjörn Kyrkoh. 1905m

- Per Rev.dir. 304e
-Sture Dir. 2310
Eskilstorp Eskil Kommunråd

1382k 1961a*
Eskola Jarkko Bitr. avd.chef 914
Espefält Ralf Förste avd.ing. 273e
Espersen Niels Christian Konsul
732

Esping Hans Rev.dir. 304c

- Lars-Erik Avd.chef 220b* 267
Espmark Anna Hovr.fiskal 14

337b*

-Kjell Prof. 980* 2000

- Sten Överläk. 1923
-Åke Prof. 125

Esseen Carl-Gustav Prof. 1000

- Erik Gen.konsul 736d
Essegård Ingvar Adv. 2210c
v. Essen Claes Överläk. 883
-Curt Dir. 2021

- Elisabeth Läk. 11 le

- Gustaf Univ.lektor 1006b

- Jan Olof Bankdir. 200

- Wilhelm Övering. 128f* 1950m
Essén Claes Adv. 2210g

- Erik Hovr.assessor 23 337a*

- Erik Rådman 344a

- Ingemar Dir. 67h 121a 283
2223*

- Matts Univ.lektor 982b
-UlfByrådir. 980g
Essen-Möller Erik Prof. emer.

1011g

Essling Gunnel Landstingsled. 227
Essunger Gunnar Dir. 865c

- Mats Distr.överläk. 892b
Essvik Bo Byrådir. 1321
Estberg Staffan

Kammarrättsassessor 22 343*
Ester Heldur Byråchef 1614b
Estham Inger Avd.dir. 195h
Estreen Marika Rådman 347a

- Per Wilhelm Kammaråkl. 638
Estréus Sverre Länspolischef

1605c

Etsare Åke Länsråd 1618a
Ettarp Lars Dep.råd 26* 1394
Ettlinger Ruth Överläk. 878a
Etzén Inga-Britt Registrator 5i
Etzén Olle Byråchef 31
Etzler Bengt Sekr. 322
Eugenius Uno Poliskomm. 655g
v. Euler-Chelpin Curt Prof. 984
Eurén Sten Avd.dir. 183c
Eurenius Birgitta Avd.dir. 23*
1085

- Gunnar Avd.dir. 112

- Jan Avd.dir. 130c
Evæus Per Förste länsassessor

1600a

Evaldsson John Kyrkoh. 1913d
Eveland Ulf Byrådir. 112
Evelius Monica Länsveterinär

1300t1618a*
Evensson Rune Riksdagsled, 7 o
Everhed Torsten Adv. 2210b
Everitt Bengt Statskonsulent 1284c

- Einar Doc. 1011c
Everland Karl-Erik Vice ordf.

1952b

Evermo Barbro Ordf. 110a
Evers Hakon Adv. 2210b

- Kerstin Överläk. 891b
Evert Åke Avd.dir. 78
Evertsdotter Anna-Lena Byråsekr.

1310o

Evertson Andersson Doris 310
Evertsson Erik Byråchef 1606b
Evestad Doris Dep.sekr. 17
Ewald Carin Polisintend. 657
Ewe Christer Öv.löjtn. 829
Ewerlöf Göran Rådman 344b

- Hans Ambassadör 737a

- Harry Rörlägg. 1960

- Nils Veterinär 1300c
Ewerstein Gert Byrådir.
Ewert Eva Karin Assist.

- Gösta Överläk. 878
Ewerton Ewert Byrådir.
Ewertz Per Krim.komm.

181b
2001a

78

657a

825

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Project Runeberg, Sat Dec 21 13:19:38 2019 (aronsson) (download) << Previous Next >>
http://runeberg.org/statskal/1984/0827.html

Valid HTML 4.0! All our files are DRM-free