- Project Runeberg -  Sveriges statskalender / 1984 /
872

Table of Contents / Innehåll | << Previous | Next >>
  Project Runeberg | Like | Catalog | Recent Changes | Donate | Comments? |   

Full resolution (TIFF) - On this page / på denna sida - Personregister - Persson ...

scanned image

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Below is the raw OCR text from the above scanned image. Do you see an error? Proofread the page now!
Här nedan syns maskintolkade texten från faksimilbilden ovan. Ser du något fel? Korrekturläs sidan nu!

This page has never been proofread. / Denna sida har aldrig korrekturlästs.

Å—ö

Personregister

(Persson)

— Sven Poliskomm. 656b

— Sven Övering. 78c

— Sven Överläk. 884b

— Sven-Bertil Kommunalråd
1960m

— Sven-Erik Lektor 1013

— Sven-Åke Laborator 80e

— Sven-Åke Landstingsdir. 1975e

— Swen Öv.löjtn. 840
-Tage Dir. 129

— Thore Chefsåkl. 640a

— Tommy Avd.dir. 312d

— Tommy Fögd.chef 957b

— Tommy Hovr.assessor 340a

— Törd Bitr. stiftsjägmäst. 1911

— Töre Fiskerikonsulent 1320
-Töre Överste 74 840*

— Torgny Överläk. 894b

— Torsten Kommunalråd 1085
1622 1972j*

— Torsten Socialkonsulent 1617d
-Ulf Doc. 1000c

— Verner Avd.dir. 77g

— Yngve Disp. 1960b

— Yngve Driftchef 927

— Åke Forskn.chef 80c

— Åke Förste strålskyddsinsp.
224b

— Åke Inspektor 1924c

— Åke Skogsdir. 1563a

— Åke Utbildn.led. 101 lf

— Örjan Övering. 128i
Persson-Tanimura Inga Sekr. 1395
Persson LJtterhall Irja Byrådir.

1016e

Persson-Zimmerman Ingrid

Byråsekr. 306f
Perttu Linnéa Dir. 2262

— Ulla Kammarrättsassessor 343b
Pervén Allan Förste besiktn.ing.

1281

Pesula Jan Avd.dir. 249q

— Karl-Ivar Öv.löjtn. 750 826*
Peters Fredrik Kamm.åkl. 635

— Rolf Sjukv.dir. 885
Petersen Bengt Max Överläk. 888

— Björn Landsantikvarie 1160

— Hans Konsul 732

— Ole Simon Konsul 732
Petersén Ingemar Prof. emer.

1016f

af Petersens Erik Adv. 2210g
-Johan Adv. 2210g
Peterson Alf TeknL 2007

— Ann-Sofie Hovr.fiskal 337b

— Arne Öv.löjtn. 834

— Bengt Förste intendent 195g

— Bernt Sjukh.dir. 891b

— Bertil Konsul 731

— Bertil Kyrkoh. 1907s

— Bo Enhetschef 258

— Bo Intendent 1016c

— Carin Anstaltsdir. 703a

— Carl-Gunnar Dep.råd 29
-Claes Prof. 980

— Einar Lantbr. 19631
-Folke Prof. 982

— Glenn Konsul 731
-Greta Konsul 731

— Gunnar Polisinsp. 1613 1963p*

— Ingmar Avd.dir. 263c

— Ingvar Disp. 2216

— Karl-Eric Öv.löjtn. 765k 827*

— Lars Gen.dir. 131

— Leif Avd.dir. 1250d

— Leif Operatör 1966

— Magnus Fastigh.råd 347c

— Magnus Öv.löjtn. 765k 827*

— Per Prof. 1000
-Sonja Lektor 1022

— Staffan Rådman 344

— Sture Lantbr. 1608 1924f*

— Thage Statsråd 7b 12* 28 38i
283 284 285 290c

— Töre Byråchef 271

— Åke Dep.sekr. 15f

— Åke Veterinär 1300f
Peterssohn Erling Univ.lektor

1006b

Petersson Alf Förste fögd.sekr.
957h

— Allan Kanslichef 1966h
-Anders Adv. 2210d

- Ann-Marie Ombudsman 183*
187

- Arne Avd.dir. 128g

- Arne Länsbost.dir. 1500q

- Arthur Länsskolinsp. 1 lOOf

- Arvid Lantbr. 1320

- Axel Kamrer 1596a

- Bengt Öv.löjtn. 840

- Bernt-Åke Kont.förest. 1382j

- Bert Polisintend. 659

- Bertil Avd.dir. 302f

- Bertil Förste järnv.exp. 1965h

- Birger Kommunalråd 1965e

- Birger Univ.lektor 1000b
-Elof Lantbr. 1924e

- Esse Lantbr. 1278

- Gunnar Univ.lektor 982b

- Gunnevi Byrådir. 1500h
-Göran Adv. 2210b

- Göran Kammarrättsråd 343c
-Gösta Ing. 1954

- Gösta Jaktv.konsulent 1961c

- Gösta Nämndeman 2552
-Hans Prof. 1011
-Hans Prof. 1011

- Hans Riksdagsled. 7j* 46

- Hans Riksdagsled. 7t

- Inger Rådman 602b

- Jan Hovr.fiskal 337b

- Jan Rådman 344

- Jan Univ.lektor 1018b

- Karl-Anders Bankkamrer 1608

- Karl-Gustaf Avd.dir. 1563c

- Kjell Kyrkoh. 1906c

- Lars Byrådir. 1614b

- Lars Vicekonsul 738a

- Lars Överläk. 892a

- Lennart Dir. 138 138a 282d
2587*

- Lennart Polisintend. 656d

- Mikael Hovr.fiskal 340b
-Olof Distr.veterinär 1300f
-Olof Doc. 1000c

- Per Riksdagsled. 7z* 8 38 92

- Per-Axel Dir. 2474

- Per-Olof Marknadssekr. 735d

- Sixten Civ.ing. 343a

- Stig Adjung. prof. 1026a

- Sture Prof. 982

- Sune Red.chef 2459

- Sven-Eric Red.chef 2380

- Sven-Erik Överläk. 896

- Tage Univ.lektor 982b

- Törd Förste konsulent 1250c
-Åke Avd.dir. 1559a

- Åke Fiskeriintendent 1321

- Åke Öv.löjtn. 819
Petraeus Börje Dep.sekr. 15d
Petre Claes-Göran Adv. 2210h
Petré Hans Länsjägmäst. 13lOt

- Ingegerd Förste bibi. 203a
lOOOjg*

-Jan Överste 791m 832*

- Margareta 249

- Torsten Överste 70a 734b 736i
830*

Petrélius Magnus Dep.sekr. 22
Petrén Alfhild Byrådir. 65 65b*
-Erik Lektor 1003

- Finn Dep.sekr. 26

- Gustaf Reg.råd 40* 2027

- Otto fd Justitieråd 2135
Petri Bengt fd Landshövd. 193*

1178

- Bjarne Öv.löjtn. 766 834*

- Carl Axel Kammarrättspresident
343c

- Carl Wilhelm Vicekonsul 289a
738a*

- Gunnar Gen.dir. 5i 82 90* 1050
1075 1177

-Hjalmar Adv. 2210g
Petrini Frank Prof. 1285

- Göran Dep.sekr. 22

- Olie Andre red. 89 2353* 2480
Petrus Bengt Öv.löjtn. 841
Petrusson Margareta Avd.dir. 263c

- Tommy Avd.dir. 263b
Pettersén Gunnar Reg.rättssekr.

40a 343b*
Petterson Agneta Journalist 1393

- Anders Dir. 34b

- Hans Hovr.assessor 24 337a*

- Lars Öv.löjtn. 746

— Sven Rådman 346c

— Ulla Överläk. lllh
Pettersson Aina Förest. 1119

— Alf Kommunalråd 1803 1960k*

— Allan Partisekr. 211

— Anders Distr.åkl. 646a

— Anders Kommunalråd 1959e

— Anita Ombudsman 256b

— Anna-Lisa Ordf. 1952b

— Ann-Charlotte Ass.åkl. 641

— Arne Byrådir. 184

— Arne Kommunalråd 118
1960k*

— Arne Överläk. 903

— Bengt Avd.chef 164

— Bengt Byggn.arb. 1961 d

— Bengt Lantbr. 1903

— Bengt Polisintend. 667c

— Bengt Prof. emer. 1024g

— Bengt Övering. 274

— Bernt Krim.komm. 665

— Bernt Trädg.mäst. 1955c

— Bertil Avd.dir. 127c

— Birgit Registrator 931

— Birgitta Byrådir. 167

— Björn Hovr.fiskal 343b
-Bo Avd.dir. 111c

— Bo Distr.lantmät. 1540

— Bo-Göran Univ.lektor 980b

— Carin Flygledarass. 945d

— Carl-Gustaf Förste
lantbr.konsulent 1250o

— Curt Vicekonsul 738e

— Egon Byrådir. 984d

— Eilert Krim.komm. 659b

— Erie Gen.dir. 67* 280

— Erik Förste lantbr.konsulent
1250d

-Erik Lantbr. 1293

— Eugenie Byrådir. 194b

— Eva Lena Forskn.sekr. 66b

— Greta Registrator 1607d

— Gunborg Fritidspedagog 1960q

— Gun-Maria Adjung. prof. 993

— Gunnar Kommunalråd 1973g

— Gunnar Kontorsförest. 1382u

— Gunnar Länsarb.dir. 1382f

— Gunnar Veterinär 1300n

— Gunnel Registrator 1607a

— Göran Avd.dir. 1382p

— Göran Driftchef 204d

— Göran Förste fögd.sekr. 957n

— Göran Förste fögd.sekr. 957y

— Göran Markn.chef 927f
-Göte Ordf. 1953b

— Hans Avd.dir. 78c

— Hans Byrådir. 78b

— Hans Försäljn.chef 1962e
-Hans Lantbr. 1912

— Hans Riksdagsled. 7i* 183

— Hans Öv.löjtn. 70b 840*

— Harald fd Landshövd. 2550

— Harald Poliskomm. 678a

— Harry Adjung. prof. 1286

— Herbert Byrådir. 1382i

— Håkan Major 6

— Inga-Karin Byrådir. 280c

— Inge Landstingsråd 1611 1975j*

— Ingemar Förste byråsekr. 45b

— Ingemar Prost 1905n

— Inger Förste byråintend. 282
-Jan Lantbr. 1962d

-Jan Prof. 1285

— Jan Erik Byrådir. 1232

— Jan-Olof Byråchef 220b

— Johnny Distr.åkl. 645b

— Karl-Erik Kontorsförest. 1382i

— Karl-Erik Rektor 1120t

— Karl-Olof Ordf. 1965m

— Karl Åke Polisintend. 655

— Kerstin Överläk. 905a

— Kjell-Arne Revirförv. 1563

— Klas Enhetschef 2303

— Kurt Avd.dir. 1250m

— Lars Avd.dir. 273f
-Lars Dir. 34g* 1912

— Lars Förste forskare 80d

— Lars Rektor 1120b

— Lars Överste 746 826*

— Lars-Erik Grafisk formgivare
1075

— Lars-Olof Ekon. 290c

— Lars-Olof Öv.löjtn. 819

— Lars-Åke Dep.sekr. 14

- Leif Byrådir. 1085

- Lennart Arbetsförmedlare 1607

- Lennart Avd.dir. 281c

- Lennart Kommunalråd 766*
1965g

- Lennart Riksdagsled. 7i* 38a 67
251 271 290c

- Lennart Skolinsp. 1 lOOs

- Lennart Öv.löjtn. 827

- Margaretha Dep.sekr. 22

- Marianne Avd.chef 1950m

- Marianne Driftchef 927f

- Marianne Registrator 277

- Mats Byrådir. 1014

- Maud Registrator 140f

- Nils Byggn.dir. 77i

- Nils Förest. 702a

- Ola Tingsfiskal 341b* 348a

- Olle Statskonsulent 1284c
-Olof Överste 791 k 831*

- Olov fd Ombudsman 1966a

- Orvar Dir. 27le

- Ove Prof. 259 1011*
-Per Dir. 2526

- Per Hovr.assessor 14 337a*

- Per Hovr.assessor 337a

- Per Landstingsled. 1603 2521 *

- Per Socialkonsulent 1618d

- Per Öv.löjtn. 837

- Per-Arne Krigsråd 77f

- Rolf Avd.dir. 140d

- Rolf Lab.chef 1561

- Rune Kyrkoh. 1909e

- Rune Rev.dir. 1622b

- Rune Sjukh.dir. 901a* 901b

- Rune Ordf. 1965j

- Rune Öv.löjtn. 840

- Sten Överläk. 884

- Sten-Åke Kanslichef 2284

- Stig Avd.dir. 273d

- Stig Byrådir. 183 183c*

- Stig Elektriker 1607
-Sune Prof. 1285

- Sune Öv.löjtn. 782 832*

- Svante Kommunalråd 1969h

- Sven Avd.dir. 281b

- Sven Byrådir. 1250v

- Sven Lantbr. 1954g

- Sven fd Länslantmät. 343a

- Sven Postinsp. 925f

- Sven Öv.löjtn. 826

- Sven-Hugo Kommunalråd 1951

- Sven-Olof Socialkonsulent
1616d

- Thore Bost.chef 1953e

- Thorleif Doc. 1058

- Töre Fastigh.råd 343a 347a*
1908

- Torgny Avd.dir. 130
-Ulf Prof. 1000

- Ulla Registrator 13

- Ulla Överläk. 878a
-Valter Dir. 343b

- Yngve Överinsp. 153a
-Åke Avd.dir. 273d
-Åke Lektor 101 Id

- Åke Sekt.chef 306a
Pettersson-Arm Sven-Birger

Yrkesinsp. 1390d
Petzén Per Göran Överläk. 886
Petzäll Ingvar Dir. 265 289a 2220*
Peyron Bertil Adv. 2210c

- Claes Adv. 2210c

- Gustaf Gen.major 824
-Stina Adv. 2210c
-Tom Adv. 2210c
Pfannenstill Magnus Adv. 2210e
Pfeiff Carl-Gustaf Chefsåkl. 636b
Pfeiffer Göran Sekt.chef 2150
Pharmansson Harry Lantbr. 19531
Philip Johan Univ.lektor 982b
Philipson Berndt Adv. 2210g

- Gunnar Stiftssekr. 1902
-Göran Dir. 1164

- Lennart Prof. 1000
Philipsson Hans Avd.dir. 1603b

- Jan Statsagron. 1285c
Philipsson-Eisse Ingrid Kultursekr.

249

Philp Harriet Avd.dir. 309
Piehl Carl Gustaf Konsul 738*
2223

Pierides Demetrakis Gen.konsul
73 lj

872

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Project Runeberg, Sat Dec 21 13:19:38 2019 (aronsson) (download) << Previous Next >>
http://runeberg.org/statskal/1984/0874.html

Valid HTML 4.0! All our files are DRM-free