- Project Runeberg -  Sveriges statskalender / 1984 /
879

Table of Contents / Innehåll | << Previous | Next >>
  Project Runeberg | Like | Catalog | Recent Changes | Donate | Comments? |   

Full resolution (TIFF) - On this page / på denna sida - Personregister - Schippel ...

scanned image

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Below is the raw OCR text from the above scanned image. Do you see an error? Proofread the page now!
Här nedan syns maskintolkade texten från faksimilbilden ovan. Ser du något fel? Korrekturläs sidan nu!

This page has never been proofread. / Denna sida har aldrig korrekturlästs.

Å—ö Personregister



Schippel Folke Avd.dir. 276
Schiratzki Arne Rådman 344
Schjånberg Edmund Prof. emer.
1018f

Schjånberg-Larsson Margareta

Lektor 1285c
Schjöth Ingemar Konsul 732
Schlasberg Bengt Adv. 2210d
-Fredrik Adv. 2210d
Schmidt Arnö Vice ordf. 1960p

- Bertil Kammaråkl. 638

- Birgitta Byrådir. 251

- Gunnar Taxer.dir. 1600b
-Göran Adv. 844e2210f*

- Göran Förste fotograf 197d
-Gösta Prost 1905j

- Ingegerd Adv. 618* 2210b

- Ingrid Kronofogde 958j

- Kerstien Distr.åkl. 647b

- Nils-Erik Förste väging. 931a
Schmiterlöw Carl Prof. emer.

1286c

Schmutzler Carl Heinrich Kyrkoh.
1903p

Schmuul Rudolf Fiskerikonsulent
1320

Schneider August Distr.överläk.
881a

- Karl-Heinz Konsul 736h

- Werner Driftchef Hin 204a*
Schnell Carl-Richard Veterinär

1300e

- Jan Rådman 344a

- Jan-Bertil Byråchef 1160

- Per-Olof Fysiker 872d
Schnittger Jan Prof. 80 982*
Schnitzler Lennart Byråveterinär

820a

Schnürer Lars-Bertil Överläk. 898
Schoberg Åke Bitr. skattedir. 157e
Schori Pierre Kab.sekr. 15
v. Schoting Adam Adv. 1628a
2210a*

Schotte Bengt Flygledare 945f

- Gunnar Dir. 970g 2520* 2542

- Lennart Gen.dir. 281* 1330
Schoultz Arne Poliskomm. 659

v. Schoultz Knut-Axel Kontr.prost
1904i

v. Schreeb Hans Överste 766 828*
Schreiber Erik Distr.åkl. 631
Schreuder Richard Rådman 337a*
344a

Schröder Bent Doc. 1011c
Schuback Bengt Viceamiral 745
835*

Schuberth Jan Prof. 113
Schuer Lars Tingsfiskal 338b*
345c

Schuitema Jurrien Planer.chef
261d

Schulte Gun Byrådir. 181a
Schultz Bertil Adv. 1628q 2210a*
-Björn Adv. 2210e

- Gudmund Adv. 2210c

- Inge Fögd.chef 1606 1846*

- Lennart Öv.löjtn. 829

- Nils-Eric Distr.åkl. 626h

- Roland Chefred. 2364

- Seth Kommunalborgmäst.
1628c

Schultze Per-Åke Patentr.råd 280r
Schulz Arvid Adv. 2210b

- Dietrich Konsul 736f

- Herman Överste 70a 735b 735e
840*

Schumacher Carl-Erik Kronofogde
958c

Schwartz Anders Laborator 80c

- Margareta Borgarråd 1183
1950o*

Schwarz Brita Forskn.chef 80b

- Stephan Överbibi. 982d* 2070
Schweitz Håkan Öv.löjtn. 826
-Jan-Åke Doc. 1000c
Schwerin Rolf Kanslichef 343

1628 1950h*
Schwieler Bror Komm.kapten 6
836*

Schyberg Nils-Erik Amb.råd 737c

- Per-Erie Konsul 738f

- Staffan Avd.dir. 218a
Schück Herman Prof. 980* 2009

2173

Schüldt Johan Adv. 2210g
Schyldt Stig Major 78a
Schyllander Jan Byrådir. 80a
Schyman Gudrun Socionom 2504
Schyrman Stig Tekn. chef 1591
Schütt Rune Rev.dir. 1615b
Schytt Valter Prof. 5 980a 1060*
1070

Schütz Sven-Eric Överdir. 149b

— Tommy Polisintend. 680c
Schånberg Per Adv. 2210d
Schäder Göran Hovr.fiskal 13

337b*

Schäfer Willi Byrådir. 864b
Schärdin Sten Olof Länslantmät.
1551

Schäring Marjatta Prefekt 1026c
Schäufele Ulrich Vårdcentralchef
905c

Schöier Bengt Chefred. 2459

— Hans Chefred. 2363* 2473 2480
-Ingrid FD 196
Schöldquist Sten Försv.dir. 1620a
Schöldström Arne Avd.dir. 33

— Pia Distr.åkl. 626f
Schöllin-Ericson Gudrun Dep.sekr.

28

Schölund Sivert Kont.förest.
1382v

Schön Ebbe Intend. 1163

— Gunnar Adv. 2210g

— Gösta Rikskonsulent 220h

— Åke Kommunfullm. ordf. 115
1950n*

Schönander Lars Minister 73 li
-Olof Dir. 265b* 289a
Schön-Barkestam Lena

Försäkr.rättsassessor 864a
Schönbeck Gert Byråchef 77c

— Sten Olof Univ.lektor 980b
Schönberg Astrid Bankdir. 282
Schönbäck Bengt Länsantikvarie

1607a
Schön-Engqvist Eva

Kammarrättsassessor 343
Schönewald Peter Adv. 2210c
Schöning Karl Anders Adv. 2210g
Schönmeyr Carl Robert Adv.
2210g

-Richard Dir. 52 2262*
Schönning Anders Avd.dir. 271

— Hugo Jägmäst. 1563b

— Ola Hovr.assessor 337a
Schörling Per-Olof Univ.lektor

1004

Schött Axel Dir. 152

— Lars fd Fögd.dir. 2050

— Robert Hovr.fiskal 337b
-Tor Byrådir. 946c

Schöön Nils-Herman Prof. 1018
Scott Peter Byrådir. 125
Scuka Victor Doc. 1000c
Secher Erik Konsul 732
Sederblad Alf Kronofogde 958h
-Bo Hovr.råd 337
Sedig Hans-Olof Byrådir. 153b
Sedin Gunnar Doc. 1059
Sed vall Bengt Byrådir. 1013

— Annika Skolöverläk. 207b

— Göran Prof. 111 n 877 984*
Seebass Björn Distr.åkl. 633b
Seeger Paul Prof. 1285
Seeman Torsten Överläk. 893a
Seetharaman Seshadri Univ.lektor

982b

Sefastsson Sigurd Länsveterinär

1300x 1621a*
v. Segebaden Gustaf Prof. 1287
Segelberg Ivar Prof. emer. 1016f
Segell Gunnar Avd.dir. 78
Seger Bruno Lektor 1026c

— Lennart Krim.komm. 67Id
-Walter Dir. 161 2241*
Segerberg Ingvar Överveterinär

1300k

— Pelle Representant 1968c
Segerbo Bengt Primärvårdschef

894c

Segerdahl Anders Konsul 731
Segerfalk Bertil Byråchef 251
251c*

Segerfors Nils Erik Adv. 2210g
Segergren Gunnar Adv. 2210e

— Ingemar Avd.chef 304d

Segenmark-Jansson Birgitta Adv.
2210c

Segersky Ulla-Britta Avd.dir. 65c
Segerstedt Folke Kyrkoh. 1916

- Krister Skyddskonsulent 695b

- Martin Riksdagsled. 7x* 58 216

- Torgny Prof. emer. 1 OOOi * 1071
2000

Segerstedt Wiberg Ingrid Journalist
2502

Segerstolpe Lars Rev.dir. 273
Segerström Barbro Dep.sekr. 16

- Eva Landstingsled. 131
Segertoft Hans Byrådir. 43
Segesvary Barbro Adv. 2210g
Segge Dan Kammaråkl. 638
Segnestam Mats

Naturskyddsintendent 2180
Segolson Ulf Länsjägmäst. 1310g
Sehlberg Göte Kontorsförest.
1382z

- Willy Kanslichef 2142
Sehlin Janove Doc. 1024c

- Rune Ombudsman 86
Sehlstedt Annika Avd.dir. 45a

- Jan Förste byråsekr. 45d
Seiger Åke Forskare 1059
Sein Einar Avd.dir. 122d
Seipel Carl-Michael Prof. emer.

1011g

- Peter Prof. 194b 980b 1058*
Seiron Bore Förhandl.sekr. 310
Sejerstad Francis Prof. 2018b
Seklå Ingrid Byrådir. 1500
Selander Bengt Adv. 221 Oi

- Bengt Vicekonsul 377f* 2210i

- Björn Byrådir. 1310v

- Gustaf yicekonsul 738f

- Ingvar Överste 2310

- Marie Musiker 210
Selberg Bert Kanslichef 1972c

- Åke Riksdagsled. 7z
Seldén Lars Lektor 1020
Seldinger Sven Överläk. 900a
Selén Jan-Olof Dep.sekr. 18*138
Selenius Clas-Olof Univ.lektor

1000b

Selerud Åke Rektor 1250g
Selevik Töre Poliskomm. 660c
Selg Håkan Dep.sekr. 28
Selhammar Roland Distr.åkl. 630c
Selin Bernt Öv.löjtn. 830

- Bo Överläk. 899

- Eva Distr.åkl. 641c

- Eva Univ.lektor 220y 1018b*

- Gunnar Adjung. prof. 982a

- Lars-Erik Univ.lektor 982b

- Sixten Virkesmät. 1972c

- Sven Förbundsordf. 48 318*
Selinge Klas-Göran Avd.dir. 195b
Sellberg Hjalmar Länsskolinsp.

llOOs

- Lars Avd.dir. 91a

- Roland Rektor 1120y
Selldén Stig Förste polisass. 1968f
Sellén Jerker Adv. 2210b

- Olle Hemm.äg. 343b
Sellerberg Gunnar Fiskeriintendent

1321

Sellergren Lars Prof. 996

- Ulf Skolinsp. 1100a
Sellers Peter Univ.lektor 1011b
-Pia Byråchef 101 lf

Sellgren Anders Univ.lektor 1026b

- Eva Avd.dir. 249d

- Rolf Transportplaner.chef 128
Sellin Evert Tekn. chef 927f

- Lennart Avd.dir. 80c

- Torsten Öv.löjtn. 74 840*
Sellmann Harry Lotsdir. 933
Sellstedt Bo Doc. 980c
Sellstrom John Konsul 731
Sellström Lars Överläk. 882

- Åke Laborator 80e
Sellvall Göran Exped.chef 22
Selmer Nils Prost 1912a
Selmosson Georg Förman 1964d
Selse Rolf Sektionsförest. 47
Selstam Gunnar Doc. 1024c
Seltén Bo Univ.lektor 1015
Seltin Börje Öv.löjtn. 782a 832*
Selton Rolf Kontr.prost 191 Oj
Selvén Jan-Olof Riksb.kamrer 34b
Semb Arne Länsskolinsp. 1 lOOv

-Bjarne Prof. 877 984*
Semborn Gunnar Kyrkoh. 1908r
Semler-Jörgensen Jörgen Konsul
732

Senn Wilhelm Dir. 970b
Sennblad Gotthard Statskonsulent
1284c

Senneberg Jan Öv.löjtn. 840
Sennerfelt Ann-Mari Socionom
11 lh

Sennerö Bengt Olof Studierektor
1118a

Senning Claes Dep.råd 24* 221
Sennton Thorsten Adv. 2210g
Sennvall Elisabeth Avd.dir. 306g
Senter Bo Kyrkoh. 1905h
Seo Matti Avd.dir. 157g
Sepp Berit Huvudregistrator 111g
Seppänen Aimo Prof. 1024
Serbin Ulla Avd.dir. 347a
Seregard Ingvar Ordf. 2300
Sernelin Leif Öv.löjtn. 71 832*
Sernhag Eddy Lektor 1011 d
Sernhed Alf-Christer Major 806b
Serning Boris Dir. 1571
Sernklef Harry Intendent 1085
Sernle Rolf Överste 745 821 *
Sernvi Ingmar Byrådir. 946b
Serrander Björn Tingsfiskal 339b*
346c

- Lena Kammarrättsfiskal 343c
-Ove Prefekt 986

-RolfChef 2280
-Ulf Lär. 1972f

Servatius Sören Komm.kapten 836
Servenius Jack Förste

lantbr.konsulent 1250c
Servin Sven Kyrkoh. 1913f
Serwais-Höckerman Marianne

Byrådir. 1382d
Sesseng Brynjulv Konsul 735
v. Seth Wilhelm Avd.dir. 265
Setréus Per Olof Avd.dir. 130d
Setterberg Arne Kommunalråd
1953d

- Bengt Vice ordf. 1382o

- Jörgen Dir. 2529

- Olle Byrådir. 927b

- Olof Poliskomm. 659b
-Otto Adv. 2210b
-Tomas Adv. 2210b
-Tor Adv. 2210b

Setterby Göran Länslantmät. 1536
Settergren Ingemar Prof. 1286

- Jan Distr.överläk. 896
-Per Adv. 2210b
Settergren-Carlsson Gitte Psykolog

872e

Setterquist Jan Bibi. 1000g
Setterström Sten-Göran Öv.löjtn.
827

Setterwall Fredrik Prof. 982
Sevastik John Prof. 111 n 880 984*
Seveborg Anita Hovr.fiskal 341b
Sevelius Bengt Dir. 2273

- Richard Polisintendent 662
Severin Bo Rådman 345

- Gunnar Polisintend. 656d

- Ingemar Förest. 699a

- Ingvar Kammarrättsråd 343a
-Jan Avd.dir. 312b

- Jan-Eric Tekn. chef 927b
Severinsson Ebbe Öv.löjtn. 840

- Hans Poliskomm. 671a

- Sven-Åke Hovr.fiskal 338b
Sewring Sven Överläk. 891a
Shapiro Harold Prof. 982
Sharp Michael Doc. 1024c
Shearer Magnus Konsul 736
Shresta Juddha Bahadur

Gen.konsul 734i
Shutrick Hubert Univ.lektor 1016b
Sibbmark Bengt

Försäkr.rättsassessor 17* 864a
Sicard Paul Konsul 734e
Sicking Karl-Otto Tekn. dir. 130
Sidén Bertil Konsulent 1250x

- Lena-Kajsa Utlandschef 2007
-Stig Lektor 1108

- Sven-Erik Avd.dir. 1250v
Sidenbladh Gunnel Hovr.råd 337

- Karl Rådman 344a

- Thomas Dep.råd 28* 279a 1566
1598

879

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Project Runeberg, Sat Dec 21 13:19:38 2019 (aronsson) (download) << Previous Next >>
http://runeberg.org/statskal/1984/0881.html

Valid HTML 4.0! All our files are DRM-free