- Project Runeberg -  Sveriges statskalender / 1984 /
882

Table of Contents / Innehåll | << Previous | Next >>
  Project Runeberg | Like | Catalog | Recent Changes | Donate | Comments? |   

Full resolution (TIFF) - On this page / på denna sida - Personregister - Sojdelius ...

scanned image

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Below is the raw OCR text from the above scanned image. Do you see an error? Proofread the page now!
Här nedan syns maskintolkade texten från faksimilbilden ovan. Ser du något fel? Korrekturläs sidan nu!

This page has never been proofread. / Denna sida har aldrig korrekturlästs.

Å—ö

Personregister

Sojdelius Lars-Erik Hovr.assessor
30a 337a*

— Torsten Distr.lantmät. 1537
Sokolowski Evelyn Doc. 274a

- Lech Överläk. 905b
Solari Michel Konsul 733a
Solberg Börje Rev.dir. 1613b

— Margareta Socialsekr. 1964a
Solén Gunvor Lektor 1006d

- Lennart Prost 1905h
Solerud Hans-Gunnar Adv. 2210g
Solhaug Jan Överläk. 897b
Solina Carmelo Vicekonsul 734
Sollander Thure Byrådir. 306g
Sollbe Claes-Henrik Öv.löjtn. 73

837*

Sollén Per Veterinär 1300x

— Sven Veterinär 1300v
Sollenborn Kjell Distr.åkl. 644
Sollenfjell Gunno Avd.dir. 1614b
Sollerhed Ingemar Öv.löjtn. 842
Sollfors Reinert Ekon.chef 927e
Solounias Epaminondas

Gen.konsul 733c
Some John Ordf. 2332
Somers Herman Vicekonsul 734h
Sommar Carl Olov Dir. 2470

— Ingrid Förlagssekr. 1057
Sommarin Gunnar Dep.sekr. 26
Sommarström Bo Förste intendent

199

— Leif Polismäst. 665b
Sommelius Bengt Öv.löjtn. 819

- Sören Ansv. utg. 2408
Sommestad Mats Adv. 2210d
Somnell Åke Öv.löjtn. 754 840*
Somogyi Låszlo Univ.lektor 101 lb
Somrell Ralf Driftchef 927a
Sondén Jan Komm.kapten 90e

836*

-Lars Adv. 2210h
Soneson Nils-Åke Öv.löjtn. 767a
829*

Sonesson Arne Kommunalråd
1608 1958d*

- Bertil Univ.lektor 1011b

- Folke Öv.löjtn. 745 829*

— Kerstin Kanslist 5
-Mats Prof. 10112001e*
-Åke Kyrkoh. 1902c

Songer Kari Förste stiftsadj. 1905p
Sonnbring Kjell Kyrkoh. 1903e
Sonnerby Claes Byrådir. 304c
Sonnerup Lars Univ.lektor 1018b
Sonnervik Gunhild Registrator
273b

Sonnevi Åke Adv. 2210c
Sonnhammer Erik Överläk. 695b
Soop Hans Intendent 200

— Marianne Dep.sekr. 29
Soosalu Olev Distr.veterinär 1300j
Sorelius Gunnar Prof. 1000
Sotiropoulos Georg Vicekonsul

733c

Sourander Patrick Prof. emer.
1016f

Sourlangas Stratis Vicekonsul
733c

Souter Christopher Konsul 736
Spak Carl-Anton Lagman 45
344a*

Spången Leif Överläk. 897
Spanier Åke Tulldir. 946b
Spanne Ingvar Arb.chef 273d

- Sven Univ.lektor 1011b
Spannel Johnny Primärvårdschef

876b

Sparre Bengt Kansliråd 15d
Sparrenius Carl Werner

Kronofogde 958j
Sparrin Lennart Adv. 221 Oi
Sparring Åke Dir. 2040
Sparrman Bengt Planer.dir. 1600b

- Karl-Johan Rektor 1120z
Sparve Robert Avd.dir. 34a
Spector Torbjörn Sekr. 337b* 966
Spendrup Aksel Avd.chef 249h
Spens Erland Kammarrättsråd 343
Sperber Ivar Prof. emer. 1285d
Spets Åke Byrådir. 85a

Spetsig Lars-Olov Adjung. prof.
1285

Spetz Sven Överläk. 895
Spicq Gérard Konsul 733a

Spiegelberg Christina

Statskalenderred. 2022
Spielmann Wilhelm Adv. 2210b
Spiik Nils-Eric Skolchef 1112
Spinneli Sigvard Prost 1911 e*
1919

Spjelkavik-Löfstrand Britt Byrådir.
255d

Spjuth Christer Kyrkoh. 1909f
Spjälle Karin Byrådir. 280p
Spolander Krister Forskn.ledare
141b

Sporre Sten Dir. 276
Sporring Lasse Kyrkoh. 191 Oj
Sporron Lars Avd.dir. 130c
Sporrong Björn-Gösta Amb.råd
733a

Spovin Henry Öv.löjtn. 78a 825*
Sprang Gloria Avd.dir. 122a
Sprinehorn Göran Avd.dir. 139
Springfeldt Bengt Övering. 251a

- Björn Förste intendent 196c
Sprängare Björn Dir. 129* 970j
Spungin Töre Avd.dir. 304c
Spålséus Ingvar Adv. 2210g
Spång Maj Förste avd.ing. 277

- Åke Poliskomm. 668b
Spångberg Christer Kapten 80f
-Erik Överste 815d840*

- Sten Dep.sekr. 29

Spånt Roland Utredn.chef 166

1398 2300*
Spåre Arne Krim.komm. 660
Spännar Gunnar Distr.lantmät.
1531

-Håkan Ordf. 1968c
Staaf Anders Prof. emer. 1287d

- Barbro Avd.dir. 312b

- Björn Avd.dir. 312

- Göran Byråchef 181c

- Per-Arne Fabr.arb. 1613

- Peter Inform.chef 2319
Staafgård Göran Hovr.assessor

339a

Stabäck Bengt Väging. 931 c
Stache Reidar Adv. 221 Oh
Stackerud Margareta Byrådir.
220a

Stadig Per Adv. 2210g
Stadling Otto Hemm.äg. 321
Staedler Bernhard Adv. 2210g
Stael v. Holstein Ulf

Kommunalråd 1961a* 1924g
Staendig Samuel Överläk. 901a
Staffansson Hubert Förrådsförman
1954a

- Lars-Ingvar Prof. 982

- Uno Kommunalråd 1966c
Staffas Anders Övering. 77a* 26lf
Stafner Rolf Byrådir. 304e
Stafsén Karin Avd.dir. 122d
Stafström Kjell Adv. 2210a
Stagg Ivan Länsbost.dir. 1500b
Stagh Tommy Dep.sekr. 24* 222a
Stagnell Ina Registrator 980g
Ståhl Curt Handelssekr. 235* 236

237 1353
-Ted Avd.dir. 282d
Ståhle Gun Dep.sekr. 23
-Hans Dir. 739* 966 1050 1057
2051

-Jan Prof. 881 1000*
Stahre Björn-Olof Byggn.konsulent
1250h

- Gunnar Övering. 257b* 26le

- Stig Avd.dir. 127g

- Tomas Byråchef 45a* 338
Stake Erland Byrådir. 1615a
Stange Einar Postinsp. 925c

- Ulf Dep.sekr. 15a

Stängel Agneta Hovr.fiskal 342b
-Göran Adv. 221 Of
Stangendahl Peter Tingsfiskal

341b* 348
Stapelberg Göran Rådman 344a
Starck John Materielchef 927a

- Törd Byråchef 1609e
Starckjohann Bernt Konsul 733
Starefors Lennart Kyrkoh. 1913c
Starell Lars Dep.sekr. 28* 290f
Starfelt Nils Amb.råd 731

Stark Anders Distr.veterinär 1300s

- Börje Avd.dir. 276

- Hans fd Justitieråd 36a 247*

- Marianne Förste byråsekr. 45b
-Sune Adv. 2210i

- Sune Flygdir. 78a 841*
Starke Håkan Prost 1908d
Starkenberg Kerstin Avd.dir.

1382J

- Tommy Distr.åkl. 626f
Starrsjö Stig Lektor 986
Starup Helena Dep.sekr. 17
Starvall Bo Drifting. 928d
Stattin Göran Avd.dir. 273c
Stave Berndt Adv. 2210b
Stawström Cecilia Tingsfiskal

337b* 344
Staxäng Kurt Kyrkoh. 1906a

- Sigvard Kanslichef 19621

- Sten Edgar Prost 1908j
Steckö Vilmos Byrådir. 220a
Stedt Olle Öv.löjtn. 840
Steen Anitra Dep.sekr. 22
-Bertil Prof. 890 1011*

- Bodil Förste bibi. 980f

- Eliel Prof. 1285

- Göran Gen.dir. 146d* 274a

- Göran Rev.dir. 304c
-Jan Arkitekt 121

- Kjell Byrådir. 214a

- Peter Övering. 80b

- Roland Dep.sekr. 28

- Roland Kronofogde 958
-SverkerAdv. 2210g
Stéen Sture Överinsp. 1557
Steenberg Börje Prof. 982
Steenbrink Jan Präst 1920
Steensen-Jacobsen Niels Överläk.

905b

Steenstrup Björn Gen.konsul 738d
Steen-Sundberg Christina Chefsåkl.
625

Steerling Ingemar Byråchef 1604b
Stefanson Stig Optikermäst. 1618
Stefansson Allan Kyrkoh. 191 Ön

- Evert Kontr.prost 1911 f

- Olof Revirförv. 1563c

- Sven-Erik Avd.dir. 276
Stefenson Bror Viceamiral 70 70a

89 743 835*
Stefensson Jan Prof. 1018
Steffner Bengt Kronodir. 958
Steg Göran Prof. 893 1016*
Stegard Gunnar Bitr. skattedir.

157b 343*
Stehagen Knut Dir. 1567
Steier Ingemar Adv. 2210a
Steimer Paul Prost 1907g
Stein Siegfried Beklädn.arb. 1605
Steinbauer Ann-Cathrine

Registrator 265f
Steinberg Eva-Mia Byrådir. 276
Steinmann Harry Hyresråd 341a
350*

Steinorth Olle Förste fögd.sekr.
957n

Steinvall Ove Förste forskare 80d
Stelling Torben Primärv.chef 894a
Stemme Erik Prof. 1018
Sten Bo Sekt.chef 273d

- Roland Byrådir. 219b
Stenander Sten-Sture Krim.komm.

674d

Stenarv Gunnar Sekr. 66a
Stenbeck Annica Byrådir. 306g

- Christer Avd.dir. 306b

- Gösta Byrådir. 220d

- Johan Läk. 15e

- Lennart Avd.dir. 29a

- Per Förste fögd.sekr. 957a
Stenberg Erie Kommunalråd

1973b

- Everth Vice ordf. 1961

- Gudrun Vårdcentralchef 905c

- Gunilla Rektor 1118a

- Gunnar Gruving. 1556
-Hans Dir. 2220

- Hans Öv.löjtn. 821

- Håkan Byrådir. 1020

- Härje fd Hovr.president 1375

- Inga Byrådir. 204

- Jan Komm.kapten 836

- Johan Hovr.fiskal 337b

- Johan Kammarrättsråd 343c

- Kjell Länsåkl. 45g 631*
-Lars Adv. 2210g

- Lars Förste forskn.ing. 141a

- Lennart Avd.dir. 276

- Lennart Fiskerikonsulent 1320

- Lennart Komm.kapten 836

- Marianne Hovr.assessor 340b

- Mårten Kammarrättsassessor
343a

- Nikolaus Renäg. 214 2160*

- Owe Krigsråd 75b

- Rolf Polismäst. 680c

- Sten Basenhetschef 893c

- Stig Öv.löjtn. 765f 827*

- Stina Hemkonsulent 1603a

- Tage Avd.dir. 11 Id
-Åke Dir. 1576
Stenborg Bengt Öv.löjtn. 819
-Bertil Prof. 1018

- Thorsten Univ.lektor 1000b
Stenbäck Carl Gustaf Kyrkoh.

1908k

- Gunnar Kyrkoh. 1908d

- Karin Assist. 2001a

- Karl-Erik Poliskomm. 656b
Stendahl Anders Rådman 347a

- Christina Utbildn.ledare 1016b
1016e*

-Olle Doc. 1006c
Stendalen Anders Förbundsordf.
268

Steneberg Ulf Adv. 2210i
Steneborn Arne Länsråd 1605b
Steneby Jan Univ.lektor 1016b
Stenefeldt Ulf Rådman 346c
Stenegren Gösta Sjukh.dir. 901b*
1969i

Stenelo Lars-Göran Prof. 1011
Stener Bertil Prof. 893 1016*
Steneroth Erik Prof. 982
Stenersen Terje Överläk. 897a
Stenerås Bengt Skogsvårdschef
13 lOn

Stenfeldt Bert Överste 812c 840*
Stenfelt Erik Major 70a
Stenflo Johan Prof. 890 1011 *

- Lennart Prof. 1024
Stenfors Bo Dep.sekr. 17
Stenfot Sven Gunnar Byrådir.

13 82j

Stenhag Arnold Uppbördsdir.

1619b
-Signe Lektor 1013
Stenhardt Rolf Rev.dir. 1600b
Stenholm Per Postinsp. 925a

- Rolf Domkyrkoorganist 1904a
-Töre Adv. 2210g

Stening Anders Rektor 1004

- Birger Kammarrättsråd 343a
Stenius Per Adjung. prof. 982a

1586*

- Yrsa Chefred. 2350
Stenklint Jan Bitr. länsarkitekt

1611a

Stenkula Göran Överläk. 886a

- Ingrid Föredragande 119
Stenkvist Arne Anstaltsdir. 701a

- Björn Överläk. Hin
-Jan Doc. 1000c

- Lennart Musiksekr. 1085b
Stenlid Göran Prof. 1285
Stenlund Bengt Kyrkoh. 1911c

- Kjell Avd.dir. 122c

- Richard Rektor 1120f

- Rolf Distr.åkl. 628c

- Sören Doc. 1000c

- Ulf Hovr.fiskal 341b
Stenman Lennart Univ.lektor 1004

- Olle Kammarrättsassessor 22
343a*

-Uno Avd.dir. 1382z
Stenmarck Per Riksdagsled. 7j*
133

Stenmark Arnold Förste intendent
198

- Bengt-Erik Avd.dir. 133c* 253

- Villner Distr.åkl. 648b
Stenqvist Agneta Överläk. 891b

- Erik Lantbr. 1953i

- Erland Dir. 257g

- Gunnel Dep.sekr. 23
-Nils Målare 2004

- Kristina Avd.dir. 302e

- Sten Univ.lektor 980b
Stenram Unne Prof. 891 1011*
-Åke Överläk. 891
Stenroos Barbro Byrådir. 280e

882

<< prev. page << föreg. sida <<     >> nästa sida >> next page >>


Project Runeberg, Sat Dec 21 13:19:38 2019 (aronsson) (download) << Previous Next >>
http://runeberg.org/statskal/1984/0884.html

Valid HTML 4.0! All our files are DRM-free