Full resolution (JPEG) - On this page / på denna sida - Kalenderavdelning - 1 Stockholms kommunalstyrelse
<< prev. page << föreg. sida << >> nästa sida >> next page >>
Below is the raw OCR text
from the above scanned image.
Do you see an error? Proofread the page now!
Här nedan syns maskintolkade texten från faksimilbilden ovan.
Ser du något fel? Korrekturläs sidan nu!
This page has never been proofread. / Denna sida har aldrig korrekturlästs.
Driftavdelningen Rotel
- 4
Byråassistent (17)
Nordh, Carl-Olof
Ingenjör (15)
Vakant
l:e kammarskrivare (13)
Lindström, Göta
1 tekniker, 1 l:e kontorsassistent, 2
kontorsassistenter
Centrala distriktet
omfattande Storkyrkoförsamlingen (Nikolai),
Klara, Kungsholms (Ulrika Eleonora), S:t
Görans, Adolf Fredriks, Gustav Vasa, Matteus,
Jakobs, Johannes, Engelbrekts, Hedvig
Eleonora, Oscars och Katarina församlingar, Sofia
församling med undantag av den del, som ligger
söder om Hammarbyleden och Sicklakanalen,
Maria Magdalena och Högalids församlingar,
av Enskede församling Årsta Holmar samt
Essinge församling
Kontor: Kungsholmsgatan 30 (Pa: Fack; 104 20
Sth), tfn 22 20 20 (växel).
Arbetschef (44)
(nuv inneh 48)
Skånberg, Karl-Axel
l:e avdelningsingenjörer (33)
Fridell, Sven, Sellberg, Curt
Ingenjörer (25)
Hultquist, Lennart, Wisén, Åke
Arbetsingenjörer (20)
Kvarngård, Gösta, Nyberg, Rune
Ingenjörer (16)
Kassel, Christer, Pribbernow, Helmut, Waerner,
Rune
Öververkmästare (17)
Hansson, Kjell
Kammarskrivare (11)
Sundelin, Sylvia
1 ingenjör, 1 tekniker, 3 verkmästare, 3
tekniska biträden, 1 l:e kontorsassistent, 3
kontorsassistenter
Södra distriktet
omfattande av Sofia församling den del, som
ligger söder om Hammarbyleden och
Sicklakanalen, Hägerstens, Skärholmens, Brännkyrka,
Vantörs och Enskede församlingar, med
undantag av Årsta Holmar, samt Skarpnäcks och
Kärsta församlingar
Kontor: Olaus Magnus Väg 6; 121 40
Johannes-hov (Pa: Fack; 104 20 Sth), tfn 59 02 10 (växel).
Arbetschef (44)
(nuv inneh 45)
Held, Fritz
l:e avdelningsingenjör (37)
Raune, Åke
l:e avdelningsingenjör (33)
Bergqvist, Arne
Ingenjör (25)
Högberg, Harry
Ingenjör (25)
Jansson, Ivar
Arbetsingenjör (20)
Wiegurd, Rune
öv er verkmästare (17)
Broström, Törd, Carlsson, Bert-Sune,
Sundberg, Lars
Ingenjörer (16)
Nilsson, Töre, Wallenberg, Lennart, Åkerlund,
Ove
Kammarskrivare (11)
Ersson, Marianne
1 tekniker, 4 verkmästare, 2
arbetsledaraspi-ranter, 2 verkmästarbiträden, 1 tekniskt
biträde, 4 kontorsassistenter, 2 vaktmästare
Västra distriktet
omfattande Bromma, Västerleds, Spånga,
Vällingby och Hässelby församlingar
Kontor: Ångermannagatan 162; 162 22 Vällingby
(Pa: Fack; 104 20 Sth), tfn 37 26 50 (växel).
Arbetschef (44)
Kjellman, Peter
l:e avdelningsingenjörer (33)
Södergren, Sven-Göran, Söderlind, Kjell
Ingenjör (23)
Strid, Bertil, tji (se s 108)
Ingenjör (19)
Edwall, Örjan
Arbetsingenjör (20)
Jonsson, Bruno
Ingenjör (17)
(nuv inneh 18)
Ullborn, Ragnar
Öververkmästare (17)
Ström, Åke, Svensson, Per-Olof
141
<< prev. page << föreg. sida << >> nästa sida >> next page >>