Full resolution (JPEG) - On this page / på denna sida - Kalenderavdelning - 1 Stockholms kommunalstyrelse
<< prev. page << föreg. sida << >> nästa sida >> next page >>
Below is the raw OCR text
from the above scanned image.
Do you see an error? Proofread the page now!
Här nedan syns maskintolkade texten från faksimilbilden ovan.
Ser du något fel? Korrekturläs sidan nu!
This page has never been proofread. / Denna sida har aldrig korrekturlästs.
Rotel Socialdistrikt 7 — Socialdistrikt 8
6 -
Socialassistenter (19 S)
Barth, Ann-Sofi, Bergström, May Britt,
Daniel-son, Viveca, Dillen, Kerstin, Engdahl, Ingrid,
Gerola, Hugo, Hoffstedt, Katarina,
Johansson, Gun, Lantz, Kerstin, Lindgren, Lars-Erik,
Lindholm, Bengt, Noreby, Annika, Nyström,
Bo, Olssön, Änne, Rasmussen, Hans-Peter,
Skoglund, Slig, Stjärnslrömer, Ingrid, Watz,
L’ Christina, Westerlund, Gunilla,
Widerberg, Asa, Wikström, Inger, Windmark,
Martin, Witt-Strömer, Inger, Wuolikainen,
Carina, Österberg, Anne-Lie
3 1 :e kontorsassistenter
Dagcentralen
Bijälvsvägen C 3; 12174 Johanneshov, tfn
48 10 82.
Assistenter (12)
Hansson, Dennis, Oks, Maria, Röhl, Maria,
William-Olsson, Gabriel
Hemservicesektionen
Björkhagsplan 9; 121 52 Johanneshov, tfn
48 05 40.
Hemvårdsinspektör (23)
Nerlund, Eivor
l:e hemvårdsassistent (16)
Pettersson, Anna-Greta
Pensionärsärenden
Hemvårdsassistenter (13)
Goliah, Stina, Jansson, Inez, Karlsson, Lisa,
Matson, Liselotte, tji, tf Brändström,
Britt-Marie, Linnes, Sigrid, Wreiber, Siv
Barnfamiljsärenden
Hemvårdsassistent (13)
Pettersson, Annie
Gruppledare för hemvårdspatrull
Se sociala servicecentralen 9 s 273.
1 kontorsassistent
Barntillsynssektionen
Vasagatan 23—25; 105 32 Sth, tfn 22 55 00
[växel).
Assistent (16 S)
[nuv inneh 19)
Anrin, Kerstin
Assistent (16 S)
Ekström, Maiken
Kammarskrivare (10)
Gemzell, Lena
Socialdistrikt 8
omfattande stadsdelarna Gubbängen,
Hökar-ängen, Svedmyra, Sköndal och Tallkrogen av
Farsta församling.
Sociala distriktsnämnden 81
Ordförande
Wåhlin, Börje, ingenjör (s)
Vice ordförande
Wessén, Carin, fru (c)
Övriga ledamöter
Axelsson, Lennart, pastor (fp)
Andersson, Bertil, byggnadsarbetare (vpk)
Johansson, Nils, spårvägsman (s)
Lindbäck, Inger, barnsköterska (s)
Sahl, Märta, lekparksföreståndare,
kommunfullm (s)
Söderström, Birgitta, SYO-konsulent (m)
Ågrup, Maj, fru (m)
Suppleanter2
Dahl, Roger, lärare (s)
Karlsson, Aina, fru (s)
Kjellquist, Ejny, fru (s)
Luksep, Peeter, stud (m)
Matsson, Doris, fru (m)
Nordell, Jan, familjeterapeut (vpk)
Ottosson, Kenneth, representant (c)
RamstrÖm, Barbro, hushållslärare (fp)
Widlund, Anita, lärare (s)
1 Beträffande arvoden se s 24.
2 Vid förfall för ledamöterna skall
suppleanterna enligt beslut av kommunfullmäktige
inträda i följande ordning: för ordföranden och
ledamöterna Johansson, Lindbäck ocli Sahl
suppleanterna Karlsson, Widlund, Dahl,
Kjellquist, Nordell, Ottosson, Ramström, Malsson
ocli Luksep; för vice ordföranden suppleanterna
Ottosson, Ramström, Matsson, Luksep,
Karlsson, Widlund, Dahl, Kjellquist och Nordell;
för ledamöterna Söderström och Ågrup
suppleanterna Matsson, Luksep, Ramström,
Ottosson, Karlsson, Widlund, Dahl, Kjellquist och
Nordell; för ledamoten Axelsson suppleanterna
Ramström, Ottosson, Matsson, Luksep,
Karlsson, Widlund, Dahl, Kjellquist och Nordell;
för ledamoten Andersson suppleanterna
Nordell, Karlsson, Widlund, Dalil, Kjellquist,
Ottosson, Ramström, Matsson och Luksep.
270
<< prev. page << föreg. sida << >> nästa sida >> next page >>